18. novembra svētki


21.11.2013.| JDK "Vīmyns" saņem atzinības rakstus

Dejotājiem ir patiess prieks par to, ka 18. novembra svētkos Feimaņu Kultūras namā pagasta pārvaldes vadītāja Anita Verčinska oficiāli pasniedza atzinības rakstus "Vīmyns" dejotājiem par dejot prieku, izrādīto uzticību un krietno ieguldījumu jauniešu deju kolektīva "Vīmyns" attīstībā. Liels paldies pārvaldes vadītājai par atbalstu un atzinību. Mēs to ļoti augstu novērtējam. Fotogalerija  


 
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1402x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Tautas tērpu valkāšanas pareizība


28.10.2013.| Teorētiskais materiāls par tautas tērpiem

Gatavošanās gaidāmajiem deju pasākumiem, tā nav tikai repertuāra apgūšana. Šādai svētku reizei ikvienam dalībniekam jāsagādā arī atbilstoša goda kārta – tautas tērps.
Tautas tērps ir plašs informācijas nesējs, ne tikai par latviešu kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām, bet tas ataino arī valkātāja sociālās, ģimenes, vecuma, turīguma, kā arī kultūras sakaru mijiedarbības ar kaimiņu tautām, īpatnības.
Svarīgi ir zināt, ka pirmais iespaids par cilvēku veidojas 90 sekundēs:

  • 55% no tā veido cilvēka vizuālais tēls,
  • 38% - izturēšanās;
  • tikai 7% - sniegtais saturs.
Teorētiskais materiāls par tautas tērpu valkāšanas pareizību apskatāms šeit.


 
Komentāri (0)   |   Skatīts: 2101x         Ieteikt draugiem       TweetMe


JDK "Ūdzeņa" svinības


24.10.2013.| Tā mēs nosvinējām JDK "Ūdzeņa" 10 gadu jubileju

19. oktobrī Feimaņu KN JDK "Vīmyns" devās ciemos pie deju kolektīva "Ūdzeņa", lai būtu kopā ar viņiem tik nozīmīgā pasākumā. Kā mums veicās? Ļoti feini un par to var pārliecināties fotogalerijā.  
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1660x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Ielūgums uz JDK "Ūdzeņa" jubileju


26.09.2013.| Ielūgums uz JDK "Ūdzeņa" 10 gadu jubileju

Feimaņu pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "Vīmyns" saņēma ielūgumu no Lendžu kultūras nama jauniešu deju kolektīva "Ūdzeņa" uz viņu 10 gadu jubilejas pasākumu. Koncerts notiks 19. oktobrī plkst. 19:00.

Ir patīkami būt kopā ar draugiem viņu nozīmīgajā jubilejas pasākumā. Vēlam veiksmi un izdošanos JDK "Ūdzeņa" dejotājiem un kolektīva vadītajai Sintijai Borisei! 
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1882x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Sveicam jaunos dejotājus


16.09.2013.| JDK "Vīmyns" jaunie dejotāji

Feimaņu pagasta KN JDK "Vīmyns" aktīvi uzsācis jauno sezonu. Mums patiess prieks, ka kolektīvam pievienojās jaunas dejotājas: Andra Struka, Ilze Bojāre un Evita Labāne. Novēlam neizsīkstošu dejotprieku kopā ar mums! 


 
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1090x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Goda tautas tērpu pielaikošana


 

09.09.2013.| Pielaikojam jaunos tautas tērpus

30. augustā Feimaņu pagasta KN JDK "Vīmyns" dejotajus apmeklēja SIA "Musturi" pārstāves, lai piemērītu jau daļēji gatavos Abrenes goda tautas tērpus. Projekts "Caur tagadni iedejot nākotnē" tiek realizēts pateicoties Lauku Atbalsta Dienestam. Fotogalerija
  
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1552x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Pievienojies mūsu dejotāju pulkam


Aicinām savā pulkā pievienoties jaunus dejotājus!!!

Dārzā gāja tautu meita,
Savas rozes noravēt;
Stallī gāja tautu dēls,
Barot savu kumeliņu.

Feimaņu pagasta KN jauniešu deju kolektīvs "Vīmyns" savā pulkā aicina jaunus dejotājus. Ja Tev patīk dejot, patīk uzstāties koncertos visā Latvijā, tad nekavējies, bet septembrī uzsāc savas deju gaitas tieši šajā deju kolektīvā.
Tas nav svarīgi, vai Tev ir pieredze vai nav, galvenais ir tas, ka ir vēlme un apņemšanās dejot. Un ja Tev tas piemīt, tad droši iemācīsies visu to, ko mēs jau protam :)

Komentāri (0)   |   Skatīts: 1044x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Dejotāju iesvētības


07.08.2013. | Kolektīva dejotāju iesvētīšanas pasākums

Augusta sākumā JDK „Vīmyns” iesvētīja savus jaunākos kolektīva dejotājus un tajā pat laikā noslēdza sezonu. Viss sākās ar kopīgu kartupeļu sautējuma gatavošanu, kur katrs pielika savu roku tā tapšanai. Pēc kārtīgas iestiprināšanās sekoja „jauniņo” iesvētīšana. Šogad tika iesvētīti: Sandis Stuburs, Sergejs Gorins, Laura Livdāne, Ervīns Vilcāns un Ēvalds Perss. Jauniešiem nācās lekt no izdomu lifta, dzert zivju eļļu un ēst ievārījumu, tikt aplietiem ar spaini ūdens, atrast desas gabaliņu majonēzē un šokolādes gabaliņu miltos, un noslēdzās tas ar olas masku matiem. Pēc pārbaudījumu veikšanas dejotāji sniedza zvērestu un tika pasludināti par pilnvērtīgiem kolektīva dalībniekiem.
Kopumā „Vīmyna” dejotāji pavadīja neaizmirstamu vakaru karsējoties pirtī, lecot ūdenī, dejojot un vienkārši labi pavadot laiku kolektīva ietvaros. Jāsaka milzīgs paldies arī Olitai, kura uzņēma mūs savā pirtiņā. Paldies! Fotogalerija

Rakstu sagatavoja: JDK "Vīmyns" dejotāja Vija Struka

 
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1422x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Atskatoties uz XV Deju svētkiem


27.07.2013. | Atskaņas no XV Deju svētkiem

Vienoties dejā kopā ar vairāk nekā 14 000 dejotāju ir vienreizēji, izjust kopā būšanu un mīlestību pret savu valsti ir neaizmirstami. Piedaloties deju lieluzvedumā „Tēvu laipas” ikkatrs no mums izjuta patriotiskas jūtas un piederību šai zemei. Mēs esam Latvijas nesēji, mēs nesam baltu ideju. To apzinoties mēs padarām Latviju nemirstīgu! Fotogalerija šeit.
Labiedarbi.lv mājaslapā ir ievietots raksts un citāts par to, kā mums veicās XV Deju svētkos. To var apskatīt šeit. Plašāku rakstu iespējams apskatīt labodarbu.lv lapā draugos.lv. Skatīt.

 
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1459x         Ieteikt draugiem       TweetMe


XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki


09.07.2013. | JDK "Vīmyns" XV Deju svētkos Rīgā

Laika posmā no 1. jūlija līdz 7. jūlijam Feimaņu pagasta KN jauniešu deju kolektīvs "Vīmyns" piedalījās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Tika dejots gan mēģinājumos, gan piecos lielkoncertos "Tēvu laipas".
7. jūlijā apmeklējām arī noslēguma koncertu Mežaparkā.
Latgales Reģionālā Televīzija ir izveidojusi raidījumu "Dzīvais kultūras mantojums - Latgales Dziesmu un Deju svētkos". Šajā raidījumā ir redzamas intervijas ar JDK "Vīmyns" vadītāju un kolektīva dalībniekiem.

 
Komentāri (2)   |   Skatīts: 2354x         Ieteikt draugiem       TweetMe