II Latgales novadu deju sadancis godam izdejots


06.06.2011. | II Latgales novadu deju sadancis godam izdejots

"Vīmyns" ar patīkamām sajūtām atgriezās no II Latgales novadu deju sadanča. Dejotājiem bija gandarījums par to, ka arī mūsu kolektīvs kuplināja ar savu dalību dejotāju rindas. Kā jau iepriekš tika rakstīts, tad 4. jūnijā Krāslavu pieskandināja 84 Latgales deju kolektīvu dejotāju soļi. Neviltots prieks pārņēma atrodoties kopā ar sava novada kolektīviem Krāslavas estrādē un esot kopā dejā. Visu dejotāju sejās varēja manīt patīkamu smaidu un prieku par to, ka atrodas uz skatuves un rāda savu dejotprasmi skatītājiem, kuri ar sajūsmu pieņēma katra Latgales apgabala veidoto deju programmu. Pasākums tika noslēgts ar deju "Puķīte pa dambi", kad vienlaicīgi uz Krāslavas estrādes dejoja 84 kolektīvi.

Pēc sadanča kolektīva vadītājs "Vīmyns" dejotājiem pasniedza pateicības rakstus par  ieguldījumu dejas mākslas popularizēšanā un uzticību deju solim jauniešu deju kolektīvā „Vīmyns”. Fotogalerija

Komentāri (0)   |   Skatīts: 1156x         Ieteikt draugiem       TweetMe


II Latgales novadu deju kolektīvu sadancis


01.06.2011. | II Latgales novadu deju kolektīvu sadancis Krāslavā

4. jūnijā plkst. 18.00 deju kolektīvs „Vīmyns” piedalīsies II Latgales novadu deju kolektīvu sadancī Krāslavas estrādē. Sadancī piedalīsies Krāslavas, Balvu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Jēkabpils un Daugavpils apriņķa tautisko deju kolektīvi. Apvienotās novadu deju programmas veido virsvadītāji Agris Veismanis (Balvi), Sarmīte Stapule-Zagorska (Ludza), Ilmārs Dreļs (Rēzekne), Aija Daugele (Daugavpils), Silvija Kurtiņa (Preiļi), Elita Treilone (Jēkabpils), Valda Timule (Krāslava). Skatītāji varēs vērot “Es mācēju danci vest”, “Tōli dzeivoj”, “Na garu laiceņu”, “Meitu māte”, “Bōbu dancs”, “Čī, čā gūteņa”, “Jezups”, “Latgaliešu kāzu polka”, “Man deviņi bāleliņi”, “Paunu kule”, “Kamēr mēs Latgalē” u.c. Sadancī piedalīsies 84 Latgales tautisko deju kolektīvi.
Pēc koncerta plkst 21.00 notiks zaļumballe kopā ar grupu “Trīs vīri laivā”.


Komentāri (0)   |   Skatīts: 2159x         Ieteikt draugiem       TweetMe


"Vīmyns" sasniegumi Pirmajā Latgales horeogrāfu konkursā


22.05.2011. | Pateicība par horeogrāfiju "Atjoju iz meitu pogolmu"

Veiksmīgi tika aizvadīts Pirmais Latgales horeogrāfu konkurss. No Rēzeknes novada uz konkursu pieteicās Feimaņu KN jauniešu deju kolektīvs „Vīmyns”, kurš uzstājās ar divām kolektīva vadītāja Gunta Tjarvja veidotajām horeogrāfijām: „Dzīd puiseits doncojūt” (tautas mūzika folkloras kopas „Ceiruļeits” apdarē) un „Atjoju iz meitu pogolmu” (tautas mūzika draugu folkloras kopas „Vīteri” apdarē).

Žūrija, kuras sastāvā bija Gaida Venta (deju skolotāja, bijusī deju kolektīvu virsvadītāja), Jānis Šķēle (deju skolotājs un horeogrāfs), Ināra Barišņikova (Daugavpils kultūras pasākumu organizatore) un Valdis Lauskis (Daugavpils Latgaliešu biedrības priekšsēdētājs), izvērtējot dejas, nolēma pasniegt pateicības rakstus par katra horeogrāfa labākajām horeogrāfijām, to skaitā bija arī „Vīmyns” izdejotā deja „Atjoju iz meitu pogolmu”. Tas patiesi priecē un stimulē darboties vēl cītīgāk un ar lielāku atdevi.

Kolektīvu „Vīmyns” patīkami pārsteidza Daugavpils Latviešu kultūras centra direktore Regīna Osmane, kura kolektīva vadītājam pasniedza īpašo balvu, atzīmējot, ka jūtas gandarīta par to, ka parādās jauni perspektīvi deju skolotāji, kuri ir apņēmības pilni veidot savas horeogrāfijas.

Cerams, ka šāds pasākums kļūs par tradīciju un katru gadu Latgales dejotāji un horeogrāfi atkal tiksies, lai skatītājus priecētu ar jaunām sava novada dejām.


Komentāri (0)   |   Skatīts: 5874x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Konkurss - koncerts "Pie Dieviņa gari galdi"


17.05.2011. | "Vīmyns" dejotāji piedalīsies Pirmajā Latgales horeogrāfu konkursā - koncertā "Pie Dieviņa gari galdi" Daugavpilī

Konkurss „Pie Dieviņa gari galdi” tiek organizēts jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīviem, lai horeogrāfi, deju kolektīvu vadītāji savā reģionā savstarpēji iepazītu cits citu, lai veicinātu un izceltu radošo cilvēku nozīmīgumu, kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Lai izceltu skatuviskajā dejā tradicionālās kultūras mantojumu un veiksmīgi risinātu tā saglabāšanu un attīstību laikmetīgajās norisēs un procesos.

Mērķis apzināt un izvērtēt Latgales reģiona jaunrades dejas, kolektīvu un horeogrāfu radošo potenciālu
Laiks 2011. gada 21. maijs, plkst. 15:00
Vieta Daugavpils latviešu kultūras centrs
Rīkotāji Daugavpils latviešu kultūras centrs sadarbībā ar kultūras nodaļu un Jēkabpils kultūras pārvaldi

Konkursā - koncertā piedalīsies deju kolektīvu vadītāji - horeogrāfi ar savām veidotām horeogrāfijām: deju kopa "Gaida" (vadītāja Gaida Ivanova), Krustpils kultūras nama deju grupa "Kreicburga" (vadītāja Aija Rūliete), Ludzas novada Bērnu un Jauniešu centra jauniešu deju kolektīvs "Žiks" (vadītāja Sarmīte Stapule - Zagorska), Kūku pagasta deju grupa "Zīlānietis" (vadītāja Aija Rūliete), Daugavpils LKC senioru deju kolektīvs "Atbalss" (vadītājs Ivars Mironovs), Ludzas TN vecākās paaudzes deju kolektīvs "Atvasara" (vadītāja Sarmīte Stapule - Zagorska), kā arī Feimaņu KN jauniešu deju kolektīvs "Vīmyns" (vadītājs Guntis Tjarvja). Kopskaitā tiks vērtētas 22 dejas.

"Vīmyns" dejotāji izpildīs divas vadītāja veidotās horeogrāfijas: "Atjoju iz meitu pogolmu" (Gunta Tjarvja horeogrāfija, tautas mūzika draugu folkloras kopas "Vīteri" apdarē) un "Dzīd puiseits doncojūt" (Gunta Tjarvja horeogrāfija, tautas mūzika folkloras kopas "Ceiruļeits" apdarē).
Komentāri (0)   |   Skatīts: 2102x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Apmeklētais pasākums Dailes teātrī


08.05.2011. | Apmeklētais pasākums Dailes teātrī

6. maijā "Vīmyns" pārstāvji apmeklēja Labodarbu.lv pasākumu Dailes teātrī. Vakara vadītājs bija aktieris Intars Rešetins. Pasākuma laikā varēja vērot muzikālus un dejiskus priekšnesumus. Dažiem no projektu iesniedzējiem pasniedza gada balvas kādā no septiņām nominācijām. Šoreiz "Vīmyns" projekts nebija nominantu sarakstā, tomēr mums bija prieks par sava Rēzeknes novada cilvēkiem Alīnu un Edgaru Blinoviem, kuri saņēma gada balvu nominācijā "Gada ambiciozākais projekts 2011" par veidoto videofilmu “Latgolys laikadečs”. Pēc svinīgā pasākuma visi ielūgtie projektu konkursa uzvarētāji tika aicināti uz banketu, kurš notika Dailes teātra telpās. Paldies Līgai Skromānei un Elīnai Sprūdei - Nesenbergai par noorganizēto pasākumu.
Novēlam projektu pieteicējiem pie sasniegtā neapstāties, realizēt jaunus projektus un Latgalei - nest sava novada vārdu pasaulē.

P.S. Pirmajā attēlā no augšas "Vīmyns" vadītājs un dejotāja Olga (centrā) kopā ar videofilmas "Latgolys laikadečs" pārstāvjiem.
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1225x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Gada balva Labiedarbi.lv 2011


02.05.2011. | Gada balva Labiedarbi.lv 2011

Atzīmējot projekta gada jubileju, Labiedarbi.lv aicina "Vīmyns" pārstāvjus piedalīties gada balvas pasniegšanas ceremonijā, kas notiks šī gada 6. maijā, plkst. 19.00, Dailes Teātra mazajā zālē.

Pasākumu apmeklēs deju kolektīva vadītājs Guntis Tjarvja un dejotāja Olga Kiviļša.

Šogad Gada Balvu pasniegs 7 nominācijās:

  • Gada aktīvists 2011
  • Gada sociāli nozīmīgākais projekts 2011
  • Gada iedvesmojošākais projekts 2011
  • Gada ambiciozākais projekts 2011
  • Gada muzikālākais cilvēks 2011
  • Gada sportiskākais cilvēks 2011
  • Gada labdaris 2011

Paredzētas vēl 2 simpātijas balvas, ko pasniegs labvēlis SMScredit.lv un sadarbības partneris Draugiem.lv.

 


Komentāri (0)   |   Skatīts: 1514x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Tā mēs svinam, tā mēs filmējamies!


22.04.2011. | Tā mēs svinam, tā mēs filmējamies!

Vakar dejotāji sanāca uz kārtējo deju mēģinājumu, kurš izvērtās par grandiozu pasākumu, jo mēģinājuma sākumā Feimaņu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Verčinska ar Feimaņu KN vadītāju Ingrīdu Tjarvi patīkami pārsteidza dejotājus ar lielu un garšīgu kūku, kā arī ar šampanieti. Tā dejotājiem bija pateicība par labiem sasniegumiem dejas jomā.

Pēc neilga laika Feimaņu KN ieradās Latgales reģionālās televīzijas pārstāvji, kuri uzņēma video par deju kolektīvu „Vīmyns”. Tika intervēts kolektīva vadītājs Guntis Tjarvja, kā arī dejotāji Jānis Šņukuts un Daiga Otikova. Video sižetā būs redzams, kā dejotāji iesildās un kā nodejo dažas latgaliešu dejas.

Pēc tam kolektīva dejotāji Kārlis Taranda un Olga Kiviļša demonstrēja linu tērpus nodejojot solo izgājienu.

Pēc filmēšanās dejotāji nepiespiestā gaisotnē noskatījās festivāla „Aprīļa pilieni” videoierakstu un turpināja cienāties ar kūku.

Ar šī mēģinājuma bildēm var iepazīties fotogalerijā „Tā mēs svinam, tā mēs filmējamies!”
Komentāri (0)   |   Skatīts: 2352x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Ir tapis sižets par JDK "Vīmyns"


14.04.2011. | „Labodarbu.lv” sižets par JDK "Vīmyns"

Ir tapis sižets par projektu "Latgales novadam raksturīgo tautisko linu tērpu nokomplektēšana un iegāde Rēzeknes novada Feimaņu KN jauniešu deju kolektīvam "Vīmyns"". Kā jau iepriekš tika rakstīts, tad pateicoties "Labajiem darbiem.lv" ar SMScredit.lv labvēlību kolektīvs ieguva finansējumu 1888 Ls, lai iegādātos kolektīvam tautiskos linu tērpus. Uz šo brīdi projekts jau ir realizēts un jaunieši festivālā Liepājā pirmo reizi "iedejoja" jaunos tērpus.

Ar sižetu var iepazīties "Labo darbu.lv"  mājas lapā https://www.labiedarbi.lv/

Kā arī mūsu mājaslapā sadaļā "Videogalerija".


Komentāri (0)   |   Skatīts: 3605x         Ieteikt draugiem       TweetMe


"Vīmyns" iegūst festivālā Liepājā galveno ceļojošo balvu "Lielais piliens"


09.04.2011. | "Vīmyns" iegūst festivālā Liepājā galveno ceļojošo balvu "Lielais piliens"

9. aprīlī "Vīmyns" dejotāji devās uz festivālu "Aprīļa pilieni". Šis brauciens ilgi paliks dejotāju atmiņās, jo 19 kolektīvu konkurencē tieši "Vīmyns" dejotāji ieguva galveno balvu - ceļojošo kausu "Lielais piliens". Lai iegūtu balvu dejotājiem bija jāsacenšas sporta spēlēs (komandā startēja trīs puiši: Jānis Šņukuts, Andris Rogovskis un Sandis Stuburs un trīs meitenes: Vija Struka, Olita Kuksa un Arnita Tjarve). Komandu spēlēs mūsu komanda izrādījās visveiklākā - atjautības spēlēs ieguvām 1. vietu. Otrajā daļā katrs kolektīvs dejoja dejas ("Vīmyns" izpildīja tikai latgaliešu dejas, jo mēs lepojamie ar sava novada dziesmām un dejām) un bija sagatavojis mākslinieciski noformētu trīs litru burkā, kurā pēc festivāla koncerta skatītāji meta žetonus, atbalstot to kolektīvu, kurš viņiem iepatikās. Mūsu burkā bija iemesti tik daudz žetonu, kā rezultātā kopvertējumā mēs izradījāmies uzvarētāji! Dejotājiem tika pasniegta ceļojošā balva "Lielais piliens". Pagājušo gadu šī balva bija aizceļojusi uz Rīgu un veselu gadu atradās TDA "Austris" īpašumā. Nakamajā gadā dejotājiem atkal būs jādodas uz festivālu, lai balvu "Lielais piliens" pasniegtu citam tautu deju kolektīvam.

Liels paldies Feimaņu pagasta pārvaldes vadītājai Anitai Verčinskai par sagādāto transportu, atbalstu un rūpēm par dejotājiem. Liels paldies arī Feimaņu KN vadītājai Ingrīdai Tjarvei. Paldies festivāla organizatoriem un, protams, skatītājiem, kuri balsoja par mums.

Publikācija portālā www.liepajniekiem.lv
Komentāri (1)   |   Skatīts: 2777x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Festivāls „Aprīļa pilieni 2011” Liepājā


29.03.2011. | Festivāls „Aprīļa pilieni 2011” Liepājā

Feimaņu KN JDK „Vīmyns” 9.aprīlī piedalīsies 7. tautas deju festivālā „Aprīļa pilieni 2011”, kurš notiks Liepājas Latviešu biedrības namā. Šo festivālu organizē Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centrs un „Kvēle” vidējās paaudzes dejotāji.  Festivālā piedalīsies un skatītājus priecēs 18 tautas deju kolektīvi no Brocēnu novada, Cēsīm, Liepājas, Priekuļu novada, Rēzeknes novada un Rīgas.

Šogad par festivāla balvu cīnīsies un ar skatītājiem savā dejotpriekā dalīsies dejotāji no Rēzeknes novada Feimaņu kultūras nama jauniešu deju kolektīva (JDK) „Vīmyns”, Cēsu profesionālās vidusskolas JDK „Brukstaliena”, Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” JDK „Imanta”, Rīgas Kultūras pils „Ziemeļblāzma” JDK „Bitīte” un Tautas deju ansamblis (TDA) „Zelta Bites”, Tautas deju un mūzikas kluba „Liesma” vidējās paaudzes deju kolektīva (VPDK) „Oglīte”, Veselavas Tautas nama JDK „Veselava”, Rīgas Celtniecības koledžas JDK „Austris”, Cēsu Kultūras un Tūrisma centra JDK „Randiņš” un TDA „Raitais solis” vidējās paaudzes kolektīva, Rēzeknes novada Dricānu kultūras nama VPDK „Jumalo”, Brocēnu novada Blīdenes kultūras nama VPDK „Leti”, Arodbiedrību kluba „Vecrīga” VPDK „Rīdzenieks” un TDA „Rīdzenieks”, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības „Vaduguns” TDA „Vaduguns” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra TDA „Rucavietis”, VPDK „Kvēle” un JDK „Kvēle”.


Komentāri (2)   |   Skatīts: 3900x         Ieteikt draugiem       TweetMe