Deja "Začeits" izvirzīta finālam


12.12.2014.| Sasniegumi XIX jaunrades konkursa I kārtā

Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā ir publicēta informācija par to, kuras dejas tika izvirzītas finālam, kurš notiks šī gada 24. janvārī Valmieras Kultūras centrā. Gandarīti, ka mūsu deja "Začeits" ir starp fināla iekļautajām dejām. Ar rezultātiem var iepazīties šeit.


Komentāri (0)   |   Skatīts: 5304x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Deju jaunrades skate Rēzeknē


08.12.2014.| XIX jaunrades deju konkursa I kārta Rēzeknē

6. decembrī JDK „Vīmyns” devās uz Rēzeknes Kultūras namu, lai žūrijai demonstrētu kolektīva vadītāja nesen izveidoto deju „Začeits” (tautas mūzika Ērika Zepa apdarē). Kā jau pirms katra konkursa, arī šī, dejotājiem sirdis sitās straujāk, tomēr viss uztraukums pagaisa tajā mirklī, kad dejotāji uznāca uz skatuves. Katra sejā un acīs mirdzēja prieks. Patiesa laime bija par ovācijām, kuras mums dāvāja skatītāji. Tas liecināja par to, ka dejas stāsts tika „aiznests” līdz viņiem. Uzstāšanās bija pagājusi un ar mierīgu sirdi varēja vērot citas dejas, kurās savu radošumu atspoguļoja gan jaunie, gan pieredzējušie horeogrāfi. Pēc visu kolektīvu snieguma, horeogrāfiem bija jāpulcējas vienuviet, lai uzklausītu žūrijas komentārus un ieteikumus. Patīkami, ka par mūsu rādīto deju īpašu ieteikumu nebija. Žūrija komentēja, ka „dejā „Začeits” ir ievēroti kompozīcijas pamatlikumi, dejai ir ievads, attīstība, kulminācija un nobeigums. Izmantoti savdabīgi soļi, kuros atklājas horeogrāfa jaunrade”. Kādi būs šī konkursa rezultāti, to uzzināsim tikai pēc nedēļas. Fotogalerija
Komentāri (0)   |   Skatīts: 3298x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Jubilejas koncerts "Lai top!"


24.11.2014.| JDK "Vīmyns" piedalījās draugu JDK "Dzīpars" jubilejas koncertā "Lai top!"

2014. gada 22. novembrī Rēzeknes novada Feimaņu pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Vīmyns” devās uz Rīgu, VEF Kultūras pili pie sava draugu deju kolektīva „Dzīpars”, lai nosvinētu viņu 5 gadu un tā mākslinieciskās vadītājas Renātes Lindes 50 gadu jubileju. Koncerts sastāvēja no vairākām daļām, kuras caurvija šādas tēmas: „Zeme”, „Ūdens”, „Uguns”, „Gaiss” un „Zvaigznes”. JDK „Vīmyns” daļā „Zeme” izdejoja deju „Začeits” (G. Tjarvja horeogrāfija, tautas mūzika Ē. Zepa apdarē), daļā „Gaiss” -  „Zaļi mežeņi” (I. Dreļa horeogrāfija, tautas mūzika E. Lipska apdarē) un daļā „Zvaigznes” - „Joksu polka” (G. Tjarvja horeogrāfija, tautas mūzika draugu folkloras kopas „Vīteri” apdarē).
Koncerta noslēgumā JDK „Dzīpars” vadītāja R. Linde teica pateicības vārdus JDK „Vīmyns” kolektīvam un tā vadītājam par koncerta kuplināšu ar vitāli latgaliskām dejām.
Milzīgs paldies visiem, kuri ļāva šim braucienam realizēties. JDK „Vīmyns” dejotājiem bija ļoti patīkami godināt savus draugus viņu nozīmīgajā jubilejā un dejot uz VEF Kultūras pils skatuves dēļiem kopā ar pieredzējušajiem deju kolektīviem. FotogalerijaKomentāri (0)   |   Skatīts: 1473x         Ieteikt draugiem       TweetMe


18. novembra svētki


20.11.2014.| Latvijas 96. gadadienas svinības

Šī gada 18. novembrī plkst. 17:00 Feimaņu KN notika svinīgs pasākums par godu Latvijas Republikas proklomēšanas 96. gadadienai. JDK "Vīmyns" šim pasākumam bija sagatavojis deju "Paleidzi, Dīvs" (G, Tjarvja horeogrāfija, N. Zuša mūzika). Patriotiskie dziesmas vārdi "Celies, brāli, vai redzi jau zemīte zied, skaidrā ūdenī avots pamosties grib. Celies, brāli, tavās rokās ir spēks maizi tīrumā sēt, lai nabadzības neredzēt" liek ikvienam no mums sajust īpašo saikni ar Latviju, Latgali un dzimto novadu, kurā mēs dzīvojam!

Komentāri (0)   |   Skatīts: 3754x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Jautri pagājusi TDK "Rušona" jubileja


19.11.2014.| TDK "Rušona" jubileja ir nosvinēta!

16.novembrī, pavisam vēsā vakarā, JDK „Vīmyns” sildīja savas un citu sirsniņas Rušonas tautas deju kolektīva 25 gadu jubilejā. Rušonieši savu skaisto jubileju svinēja ar draugu kolektīviem no Sīļukalna, Stabulniekiem, Varakļāniem, Galēniem, Aglonas, Andrupenes un Feimaņiem. Bija prieks būt kopā ar Rušonas jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīviem, lai izdejotu kādu jestru dejas soli. Vīmynieši sirsnīgi sveica ne tikai Rušonas deju kolektīvus, bet arī to vadītāju Dinu, kura visus šos 25 gadus ir mācījusi aizvien jaunas dejas un soļus abiem kolektīviem. Īpaši saulaini sveicieni bija no „Vīmyns” kolektīva vadītāja Gunta, jo Guntis pats 18 gadus ir veltījis dejai tieši Rušonas kolektīvā Dinas vadībā.
Paldies par smaidiem bagāto un dejām pārpildīto vakaru! Lai arī turpmāk nenogurst kājas un nepazūd dejotprieks! Fotogalerija

Rakstu sagatavoja: Vija Struka


Komentāri (0)   |   Skatīts: 1824x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Rušonas TDK jubilejas koncerts "Deju virpulī"


10.11.2014.| Rušonas tautas deju kolektīva 25 gadu jubileja

Esam saņēmuši ielūgumu no Rušonas tautas deju kolektīva, lai būtu kopā ar viņiem 25 gadu jubilejas koncertu "Deju virpulī", kurš notiks šī gada 16. novembrī plkst. 18:00 Rušonas agroapgādes zālē. Prieks būt kopā ar draugiem viņu nozīmīgajos brīžos!Komentāri (0)   |   Skatīts: 2477x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Jubilejas koncerts "Lai top"


03.11.2014.| Jubilejas koncerts VEF Kultūras pilī

Feimaņu pagasta KN JDK "Vīmyns" ir saņēmis ielūgumu ar aicinājumu piedalīties jauniešu deju kolektīva "Dzīpras" 5 gadu un makslinieciskās vadītājas Renātes Lindes 50 gadu jubilejas koncertā "Lai top!". Koncerts notiks 2014. gada 22. novembrī plkst. 16:00 VEF Kultūras pilī. JDK "Dzīpars" kopā ar draugiem izdejos uzkrātās emocijas un dāvās mīlestību. Koncertā piedalīsies: JDK "Dzīpars", BDA "Dzīpariņš", BDA "Pumpurēni", JDK "Jumītis", JDK "Vīmyns", Lubānas vidusskolas JDK, TDA "Liesma", VPDK "Oglīte".

Komentāri (0)   |   Skatīts: 2626x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Intervija ar kolektīva vadītāju "Vietējā Latgales avīzē"


31.10.2014.| Deja ir visskaistākā no visām mākslām!

Vietējās Latgales avīzes 31. oktobra numurā ir publicēta intervija ar kolektīva vadītāju. Žurnāliste Inga Kaļva interviju iesāk ar šādiem vārdiem: "Deja spēj mainīt cilvēka dzīvi. Tas, kurš ļaujas dejas burvībai, atklāj sev maģisku pasauli. Kā ir tad, kad deja kļūst par dzīvesveidu, zina stāstīt Guntis Tjarvja - enerģisks skolotājs, kurš būdams sava novada patriots, ir sapratis, ka jāpaliek dzimtajā ciemā un jāieliek sava artava tieši šeit. "Labour omnia vincit" jeb "Darbs uzvar visu" - tā skan Gunta dzīves moto, kas raksturo viņa apņēmību un enerģiskumu". Ar visu interviju var iepazīties šeit.

Komentāri (0)   |   Skatīts: 1100x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Deju viļņos izšūpojoties!


27.10.2014.| Aizvadīts deju koncerts "Kuģis deju viļņos"

18. oktobrī Feimaņi uz neilgu laiku kļuva par ostas vietu vairākiem deju mīļotājiem. Pašmāju kolektīvi „Vīmyns” un „Fazira” bija saaicinājuši draugu kolektīvus, lai priecētu ne tikai skatītājus, bet arī paši sevi ar skaistām dejām.
Pirmajā koncerta daļā uzstājās tautas deju kolektīvi „Pērle” (Rīga), „Labrīt” (Ilūkste), „Raitais solis” (Cēsis) un arī „Vīmyns”. Katrs kolektīvs atrādīja 4 dejas, kas neatstāja nevienu vienaldzīgo. Kolektīvu sniegums bija tiešām labs, jo tā vien gribējās ar citiem kolektīviem lēkt, griezties un smaidīt. Paldies viesu kolektīviem par mēroto ceļu un veltīto laiku! Bija fantastiski!
Otrajā daļā tika piedāvātas austrumu dejas „Faziras”, „Ilgrozīšu” un „Malikas” izpildījumā. Ar jestru dziesmu priecēja arī „Rjabinuškas” no Preiļiem. Dejotājas un dziedātājas ar savu daiļradi sasildīja ne tikai telpu, bet arī skatītājos, kaut arī laukā jau tuvojās mīnusi.
Labs darbs, kas aizvadīts un labs koncerts, kas izdejots. Uz jaunām tikšanās reizēm, jo, kas zina, kur mūs deju viļņi var aiznest! FotogalerijaKomentāri (0)   |   Skatīts: 732x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Šūpojamies kopā deju viļņos!


10.10.2014.| Deju koncerts "Kuģis deju viļņos"

Aicinām apmeklēt deju koncertu "Kuģis deju viļņos". Koncerts sastāvēs no divām daļām: I daļā latviešu tautas deju ritmi, kurus izdejos:
  • Feimaņu pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "Vīmyns" (mākslinieciskais vadītājs Guntis Tjarvja).
  • Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas deju ansamblis "Pērle" (mākslinieciskais vadītājs Raimonds Dzintars);
  • Ilūkstes novada kultūras centra jauniešu deju kolektīvs "Labrīt" (mākslinieciskā vadītāja Antonija Stalidzāne);
  • Cēsu Kultūras centra tautas deju ansamblis "Raitais solis" (mākslinieciskais vadītājs Andis Kozaks)
II daļā - mūsdienu un eksotisko deju ritmi:
  • Fazira (Feimaņi)
  • Ilgrozītes (Feimaņi)
  • Malika (Daugavpils)
  • un dziesmu ansamblis Rjabinuška (Preiļi)

Uz tikšanos Feimaņos 18. oktobrī plkst. 18:00! Pievienojies braucienam kuģī, kurš pilns ar dejotājiem. Kuģis šūposies dejām līdzi!


Komentāri (0)   |   Skatīts: 2072x         Ieteikt draugiem       TweetMe