Zinātniskais raksts "Horeogrāfa Ilmāra Dreļa devums jauniešu latgaliskās identitātes veicināšanā"


09.09.2014.| Starptautiski recenzēts un publicēts kolektīva vadītāja Gunta Tjarvja pētījums

Ir iznācis Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas IX Jauno zinātnieku konferences rakstu krājums (2014). Krājumā apkopoti 14 starptautiski recenzēti Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas IX Jauno zinātnieku konferences (2013) raksti. Viena no rakstiem autors ir kolektīva vadītājs Guntis Tjarvja. Autors savā rakstā "Horeogrāfa Ilmāra Dreļa devums jauniešu latgaliskās identitātes veicināšanā" ir analizējis identitātes jēdzienu zinātniskajā literatūrā un izstrādājis latgaliskās identitātes kritērijus un līmeņus horeogrāfijā. Ir veikta jauniešu latgaliskās identitātes veicināšanas izpēte Ilmāra Dreļa mākslinieciskajā un pedagoģiskajā darbībā atbilstoši izstrādātajiem kritērijiem un līmeņiem. Ar rakstu krājumu var iepazīties šeit.


Komentāri (0)   |   Skatīts: 899x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Tikšanās ar etnogrāfi Dr. hist. Aiju Jansoni


08.09.2014.| Lekcija par apģērba vēsturi Latvijā un Latgalē

Deju kolektīva vadītājs piedalījās seminārā par tautas tērpa vēsturi Latvijā un Latgalē. "Latviešu tradicionālais tautas tērps ir nepārtraukti veidojies, attīstījies un pastāvējis noteiktos ģeogrāfiskos un ekonomiskos apstākļos, kā arī zināmu tradīciju ietvaros. Semināra laikā tika iegūtas papildus zināšanas par tautas tērpa komplektēšanu un valkāšanas kultūru tautas deju kolektīvos.


Komentāri (0)   |   Skatīts: 780x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Rēzeknes un Viļānu novada 13. grāmatu svētki


26.08.2014.| Aizvadīti grāmatu svētki

2014. gada 22. augustā Feimaņos norisinājās Rēzeknes un Viļānu novadu 13. grāmatu svētki. Jāatzīst, ka grāmata ir pasaules brīnums un gudrības mantojums. Tā ir nesusi mums savu gaismu cauri gadsimtiem. Atklāšanas pasākums notika plkst. 11:00 Feimaņu KN lielajā zālē. Pasākumā piedalījās JDK „Vīmyns” ar divām dejām, vadītāji bija JDK „Vīmyns” vadītājs Guntis Tjarvja un dejotāja Olita Kuksa. Visas dienas garumā interesenti varēja iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, kā arī bija iespēja iegādāties grāmatas. Pasākuma noslēgumā Lauku bibliotēku atbalsta biedrības ilggadējā vadītāja Biruta  Eglīte dāvināja katram Feimaņu radošās komandas dalībniekam grāmatu pateicībā par ieguldīto darbu. Fotogalerija
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1215x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Kļūsti par vienu no mums!


19.08.2014.| Pievienojies JDK „Vīmyns” jaunajā sezonā

Feimaņu pagasta KN jauniešu deju kolektīvs aicina savam pulkam pievienoties jaunos dejotājus 2014./2015. gada sezonā. Plānots piedalīties jaunrades skatēs, doties ciemos pie draugu kolektīviem, iesaistīties dažādos deju konkursos un projektos.
Esi aktīvs, nestāvi malā, bet koncertē un satriecoši pavadi savu brīvo laiku kopā ar „Vīmyns” dejotajiem. Nenobremzē un atnāc! Ar prieku un smaidu sejā mēs tevi sagaidīsim.
Ja vēlies iegūt papildinformāciju, droši un nekautrējoties sazinies ar kolektīva vadītāju telefoniski (22110773) vai arī pa e-pastu (guntis_tjarvja@inbox.lv). Vari droši rakstīt arī portālā draugiem.lv. Uz tikšanos!
Prieks kopā būt!


Komentāri (0)   |   Skatīts: 713x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Aglona 2014


15.08.2014.| Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki

15.augustā „Vīmyns” divas dejotājas (Vija Struka un Olita Kuksa) un kolektīva vadītājs Guntis Tjarvja kopā ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu pārstāvēja Rēzeknes novadu euharistiskajā procesijā. Kolektīva pārstāvji jau otro reizi ar prieku piedalās šajā svinīgajā gājienā. Paši jaunieši atzīst, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki ir dvēseliski un pārdomu pilni. Ir prieks iet procesijā, uzsmaidīt kādam, ar lepnumu ielūkoties dzimtā novada karogā un būt gandarītam par to ko dari. Tici un citi noticēs Tev!


Komentāri (0)   |   Skatīts: 1292x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Sezonas noslēguma pasākums


01.08.2014.| Iesvētības

„Vīmyns” iesvētību tradīcija turpinājās arī šogad. 1.augustā kolektīvs ne tikai ar vērienu noslēdza dejošanas sezonu, bet arī iesvētīja neiesvētītos dejotājus „Vīmyns” pulciņā. Sezona tika noslēgta ar vīmyniešu sirsnīgajiem „paldies” kolektīva vadītājam Guntim, kas ar lielu atdevi iegulda daudz laika un pūļu kolektīva attīstībā. Arī kolektīva vadītājs pateicās saviem dejotājiem par labi aizvadīto sezonu. Tika noskaidroti kolektīva atbildīgākie dejotāji, „vice” un labākie dejotāji. Atbildīgākā dejotāja titulu ieguva 3 dejotājas: Andra Struka, Ella Livdāne un Vija Struka. Par „Vice dejotājiem” kļuva Daiga Otikova un Oskars Otikovs. Savukārt par „Gada dejotājiem” tika atzīti Olita Kuksa un Andris Ragovskis. Prieks par centīgajiem dejotājiem un stimuls jaunajiem dejotājiem pacensties.
Pēc skaistām runām, apskāvieniem, bučām un jautrām aktivitātēm kolektīvs savā pulkā iesvētīja ne tikai jaunos dejotājus (Andru Struku un Mārtiņu Vilcānu), bet arī vecos dejotājus, kas bija izsprukuši no šī pārbaudījuma pagājušajā gadā (Arnita Tjarve un Andris Ragovskis). Jaunieši leca no iedomu lifta, dzēra un ēda vitamīnu miksējumus, zvejoja ābolus, meklēja vīnogas, pārbrauca skrituļslidās ar kvadraciklu, atzinās mīlestībā, saņēma olu matu maskas un zvērēja ievērot „Vīmyns” prasības. Vecie dejotāji atzina, ka jaunie turējās braši un godam ir pelnījuši būs kolektīva rindās. Prieks kopā būt neskatoties ne uz ko! Un ar prieku gaidām jaunus dejotājus. Fotogalerija
Komentāri (0)   |   Skatīts: 817x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Daugavas svētki Zvejnieklīcī


26.07.2014.| Daugavas svētki

26.jūlijā Salas novada Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī noritēja „Daugavas svētki”, kur uzstājās arī „Vīmyns”. Kolektīvs uz Zvejnieklīci devās laicīgi, lai iepazītos ar apkārtni, izbaudītu jauko laiku un apskatītu arī interesanto kultūras programmu. Visas dienas garumā jaunieši sauļojās, peldējās un skatījās citu dziedošo, dejojošo kolektīvu sniegumus. Vakara koncertā kolektīvs uzstājās ar 5 dejām. Dejotāji no sirds dejoja un centās iepriecināt nepazīstamo publiku. Lai arī pēc jestrām dejām dažu brīdi jau aizsitās elpa, tas netraucēja nodejot visas dejas godam. Par to liecina skatītāju lūgums „atkārtot” pēc pēdējās nodejotās dejas. Pēc tādām ovācijām un saucieniem gribas aizvien vairāk iet un dejot. Paldies organizatoriem par šādu iespēju!
Daugavas svētkos tika izbaudīti skaisti dabas skati un naksnīgā Daugava. Prieku acīm sagādāja arī plosts ar svecītēm, kas par godu svētkiem tika laists Daugavā. Skaisti un iedvesmojoši svētki tika aizvadīti. Fotogalerija


Komentāri (0)   |   Skatīts: 1341x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Rēzeknes novada svētku noslēguma pasākums


19.07.2014.| Rēzeknes novada diena

19.jūlijā Ančupānu kartodromā notika Rēzeknes novada dienu kulminācija jeb noslēdzošā diena. JDK „Vīmyns” jau no paša rīta devās uz mēģinājumu, lai vakarā varētu no sirds priecēt skatītājus. Diena bija izdevusies patiešām karsta, bet tas dejotājus nenogurdināja. Visas dienas garumā kolektīva jaunieši palīdzēja arī sava pagasta dižošanās, uzdejojot arī ar skatītājiem. Svinīgajā koncertā „Vīmyns” dejoja „Zaļi mežeņi” (I.Dreļa horeogrāfija), „Tymsa, tymsa tei naksneņa” (S.Boktas horeogrāfija) un arī pašu kolektīva vadītāja Gunta Tjarvja deju „Joksu polka”. Bija liels prieks būt daļai no Rēzeknes novada tieši tā svētkos. Fotogalerija


Komentāri (0)   |   Skatīts: 1006x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Iesaistījāmies etno festivālā "Gosti"


11.07.2014.| Starptautiskais etno festivāls „Gosti”

Līdz šim festivāls pazīstams kā "Nacionālo kultūru festivāls Rēzeknē", nu tam ir jauns nosaukums, bet festivāla ideja un tradīcija paliek nemainīga – tas atklāj prieku par viesu (latgaliešu valodā – „gosti”) gaidīšanu, mīļu uzņemšanu un līksmu kopā būšanu. Festivāla ietvaros notika koncerts arī Feimaņu kultūras namā. Uz skatuves kāpa krievu, ukraiņu, baltkrievu un kazahu dziedoši kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām. Kā koncerta kulminācija bija ciemiņu uzstāšanās no Krievijas. Pēc koncerta dziedoši viesi tika aicināti uz mielošanos latgaliešu gaumē, kur JDK „Vīmyns” un kultūras nama vadītāja Ingrīda Tjarve piedāvāja nogaršot zāļu tēju ar medu, garšīgu buljonu, rudzu maizīti un citus pašu pagatavotus labumus. Jauniešu kolektīvs aicināja viesus arī uz jestrām rotaļām, kuras neatstāja vienaldzīgu nevienu. Viesi leca polkas kā nu kurš varēja. Galvenais bija nevis izpildījums, bet gan līksmie smiekli un iepazīšanās prieks.

Komentāri (0)   |   Skatīts: 1418x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Līgo dienas noskaņās


23.06.2014.| Ielīgojām Feimaņos

Kā jau katru gadu vīmynieši ielīgo Jāņus tieši Feimaņu kultūras namā. Kolektīvs gādāja ne tikai par lustīgām dejām, bet arī, lai viesu kolektīvi būtu braši paēduši sieru un padzēruši alu. Lai arī ārā smidzināja lietus, tas netraucēja pulcēt pilnu skatītāju zāli un izbaudīt kopā būšanu. Fotogalerija


Komentāri (0)   |   Skatīts: 809x         Ieteikt draugiem       TweetMe