Brigitas Čikstes raksts


08.02.2012. | Brigitas Čikstes raksts par XVI Jaunrades deju konkursu

Brigita Čikste Kultūrizglītības un Nemateriālā mantojuma centra mājalapā (https://www.knmc.gov.lv/) ir publicējusi rakstu par XVI Jaunrades deju konkursu. Par mums varam lasīt sekojošas rindiņas: Svaigas, īsti latgaliskas mentalitātes un kolorīta caurstrāvotas (atšķirībā no citu, pie jaunajiem vairs nepieskaitāmu autoru pseidolatgaliskajām dejām) šķita abas Gunta Tjarvja dejas. Jaunais autors gan tajās bija ielicis tik daudz savas izdomas un zināšanu, ka tehnisko prasību latiņu pacēlis nedaudz par augstu Rēzeknes novada jauniešu deju kolektīva “Vīmyns” spējām. Tomēr domājams, ka šī jaunā autora vārds arī jāpatur prātā.

Komentāri un atsauksmes vienmēr jāpieņem ar sapratni. Galvenais ieklausīties teiktajā un to sadzirdēt! Gribētos piebilst, ka vispirms katram no mums - dejotājiem, ir jāapzinās, ka tikai ar lielu darbu, milzīgu atdevi un pareizu attieksmi var sasniegt augstākās virsotnes. Katra deju nodarbība veicina kolektīva spēju attīstību, ir tikai viens mazs "bet" - jāieklausās vadītāja vārdos.. Centīsimie savu latiņu celt augstu! Mēs taču to varam!
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1263x         Ieteikt draugiem       TweetMe


XVI Jaunrades deju konkurss Valmierā


31.01.2012. | "Vīmyns" dejotāji no Valmieras atved RPIVA balvu

28. janvārī Feimaņu deju kolektīvs "Vīmyns" piedalījās XVI jaunrades deju konkursā Valmierā. Tā bija pirmā reize, kad mēs nolēmām sevi parādīt Rīgas profesionālajai žūrijai un uzstājāmies tik lielas auditorijas priekšā. Satraukums bija liels, dažu brīdi emocijas sita augstu vilni. Tomēr tas mums netraucēja sevi parādīt labā gaisotnē. Kaut arī šoreiz godalgotas vietas neieguvām, tomēr mēs parādījām to, ka mēs tādi esam un radoši darbojamies.
Rezultātu paziņošanas brīdī tika pasniegtas vairākas balvas. Patiess prieks bija, kad mūsu vārds izskanēja no komisijas priekšsēdētājas Ritas Spalvas, kura mums pasniedza Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas balvu.  Tas nozīmē, ka mēs tikām pamanīti.
Liels paldies Feimaņu pagasta pārvaldes vadītājai Anitai Verčinskai, kura mums noorganizēja transportu un vienmēr ir atsaucīga pret mūsu dejotājiem. Paldies arī KN vadītajai Ingrīdai Tjarvei. Jūsu atbalsts mums ir ļoti svarīgs!
Šie bija pirmie soļi, kurus mēs spērām lielajā dejas pasaulē, tomēr, es ļoti ceru, ka pēc šiem soļiem sekos arī citi, kuri paliks vēsturē. 

Ar sižetu, ko veidojusi Vidzemes TV par Valmieras jaunrades deju konkursu var iepazīties šeit. Sižetā vērojama arī JDK "Vīmyns" uzstāšanās.

Ar žūrijas vērtējumu par katru deju var iepazīties šeit. Salīdzinot rezultātus var spriest, ka dejotāji uzrādīja labus rezultātus, jo divi punkti deju "Atjoju iz meitu pogolmu" šķīra no veicināšanas balvas iegūšanas jauno autoru grupā. Malači!


Komentāri (0)   |   Skatīts: 2805x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Karaliskais strazds I


24.01.2012. | Jauniešu tautas deju kolektīvu konkurss - koncerts "Karaliskais strazds I"

„Čīīr, čīīr, zit, zit, tuk, tuk”, pie jūsu loga klauvē strazds. „Es gribu jums pavēstīt un aicināt uz jauniešu tautas deju kolektīvu koncertu – konkursu „Karaliskais strazds I”. Pievienojies manam bariņam, atbalsti dejojošo strazdu salidošanu Feimaņu KN martā un vēstī par dabas atmodas sākšanos!”
Mērķi: Veidot sadraudzību starp Latvijas jauniešu tautas deju kolektīviem, veicināt jauniešu tautas deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi, celt tehnisko izpildījuma līmeni, attīstīt radošu pieeju un intelektuālas spējas deju jomā.
Pasākuma rīkotāji: Rēzeknes novada pašvaldības Feimaņu kultūras nams un Feimaņu KN jauniešu deju kolektīva „Vīmyns” dejotāji.
Pasākuma dalībnieki: Latvijas jauniešu tautu deju kolektīvi, kuri līdz 2012. gada 10. februārim atsūtījuši pieteikuma anketu.

Nolikums
Pieteikuma anketa

Laipni aicināti un gaidīti ciemos Feimaņu KN!


Komentāri (0)   |   Skatīts: 1072x         Ieteikt draugiem       TweetMe


"Vīmyns" piedalīsies XVI Jaunrades konkursā Valmierā


24.01.2012. | XVI Jaunrades deju konkurss Valmierā

2012. gada 28. janvārī Valmierā pulcēsies Latvijas dejas speciālisti un dejas mīļotāji. Tur jau 16. reizi Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru rīko tradicionālo Jaunrades deju konkursu.
Konkursa uzdevums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīga repertuāra izveidi Latvijas tautas deju kolektīviem, stimulēt horeogrāfus jaunrades darbam, sadarbībai ar komponistiem, kā arī izpētīt latviešu horeogrāfiskās folkloras vērtības, un iekļaut tās laikmetīgajā skatuves žanrā.
Konkursam, kur spēkiem mērosies 23 deju autori, pieteiktas 44 dejas. Blakus labi pazīstamiem tautas deju ansambļiem “Dancis”, “Līgo”, “Teiksma”, “Zalktis”, “Vektors”, “Lielupe” un “Raksti”, redzēsim dejotājus no Liepājas, Cēsīm, Salaspils, Pāvilostas novada Vērgales pagasta un mūsu dejotājus no Rēzeknes novada Feimaņu pagasta (deju kolektīvs "Vīmyns").
Konkurss notiks Valmieras Kultūras centrā, Valmierā, Rīgas ielā 10. Sākums plkst. 16:00.

P.S. Informācija ņemta no Kultūrizglītības un Nemateriālā mantojuma centra mājas lapas.

Komentāri (0)   |   Skatīts: 3150x         Ieteikt draugiem       TweetMe


"Jautrais sadancis" Lendžu kultūras namā


17.01.2012. | "Jautrais sadancis" līksmi pagājis

14. janvārī Lendžu KN norisinājās Rēzeknes, Viļānu novada un Rēzeknes pilsētas koncertkarnevāls "Jautrais sadancis", kurā piedalījās 18 tautu deju kolektīvi. Sadanča laikā tika izdejota trīsdesmit viena deja.

Sadancis sastāvēja no divām daļām. Pirmajā daļā uzstājās tautu deju kolektīvi ar divām pašizvēlētām dejām, sadanča otrajā daļā ciemos ieradās Ziemassvētku vecītis, kurš vēroja apsveikuma priekšnesumus. Priekšnesumu  laikā kolektīvi apdāvināja viens otru ar dāvanām. Pēc tam notika balle.

JDK "Vīmyns" patiess prieks, ka mūsu novadā tiek turpināta šī tradīcija jau daudzus gadus - tiek organizēts "Jautrais sadancis". Fotogalerija.


Komentāri (0)   |   Skatīts: 2758x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Jaungada brīnumu gaidot!


30.12.2011. | Jaungada pasākums Feimaņu KN

30. decembrī Feimaņu KN notika Jaungada pasākums, kurā piedalījās visi Feimaņu KN pašdarbības kolektīvi ar saviem priekšnesumiem. Pasākuma noslēgumā Feimaņu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Verčinska teica pateicības vārdus pašdarbības kolektīvu dalībniekiem un pasniedza dāvaniņas (lielu piparkūku ar katra dejotāja vārdu un pierakstu kladi, kuras vāku rotā Feimaņu KN pašdarbības kolektīvu fotogrāfijas). JDK "Vīmyns" katram dejotājam tika piešķirts tituls:

Oskars Otikovs – atsaucīgais dejotājs
Kārlis Taranda – artistiskais dejotājs;
Sandis Stuburs – ekspresīvais dejotājs
Jānis Šņukuts – enerģiskais dejotājs
Andris Rogovskis – atjautīgais dejotājs
Jurijs Sobinovs – elastīgsais dejotājs
Ervīns Vilcāns – zinātkārais dejotājs
Olga Kiviļša – temperamentīgā dejotāja
Vita Ameļko – lietišķā dejotāja
Daiga Otikova – saprātīgā dejotāja
Daiga Lindiša – diplomātiskā dejotāja
Olita Kuksa  - uzticamā dejotāja
Vija Struka – punktuālā dejotāja
Arnita Tjarve – izveicīgā dejotāja
Ella Livdāne – atbildīgā dejotāja
Inga Tjarve – racionālā dejotāja
Ilze Otikova – piesardzīgā dejotāja

Kolektīva vadītājs vērtējot dejotāju ieguldījumu pusgada laikā, pasniedza piecas pateicības medaļas. Šoreiz labākie no labākajiem ir: Vija Struka, Olita Kuksa, Ella Livdāne, Oskars Otikovs un Andris Rogovskis.

Pēc pasākuma visi pašdarbības kolektīvu dalībnieki cienājās ar Feimaņu pagasta pārvaldes vadītājas sarūpētu lielu kūku. Paldies pagasta pārvaldes vadītājai Anitai Verčinskai par nesavtīgām rūpēm par dejotājiem un citiem pašdarbības kolektīvu dalībniekiem.


Komentāri (0)   |   Skatīts: 2567x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Gaišus Ziemassvētkus un Jauno 2012. gadu!

Komentāri (0)   |   Skatīts: 3709x         Ieteikt draugiem       TweetMe


LRTV sižets pra Feimaņu JDK "Vīmyns"


8.12.2011. | LRTV sižets par JDK "Vīmyns"

8. decembrī bija iespēja noskatīties Latgales Reģionālajā televīzijā sižetu par JDK "Vīmyns". Liels paldies LRTV korespondentei Lāsmai Zutei par tik jauku sižetu. Prieks, ka LRTV radās doma izveidot sižetu par Feimaņu jauniešu deju kolektīvu "Vīmyns". Ar sižetu var iepazīties šeit.Komentāri (0)   |   Skatīts: 1870x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Latvijas Republikas 93. gadskārtas svinības


18.11.2011. | Latvijas Republikas 93. dzimšanas dienas svinības

Jauniešu deju kolektīvs piedalījās divos svinīgajos pasākumos, kuri veltīti Latvijas Republikas 93. dzimšanas dienai. Vakar, 17. septembrī JDK "Vīmyns" uzstājās Rēzeknes novada Bērzgales KN, kurā Rēzeknes novada pārstāvji pasniedza Atzinības rakstus par profesionālu, godprātīgu un radošu darbu. Prieks par to, ka apbalvoja nominācijā "Par pašvaldības funkciju veikšanu" arī Feimaņu KN vadītāju Ingrīdu Tjarvi un Feimaņu pagasta bibliotekāri Ernu Ulasi. Prieks par savējiem!

Šodien, 18. novembrī  JDK "Vīmyns" uzstājās Feimaņu KN pasākumā, kurš veltīts Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas svētkiem. Pasākuma laikā tika apbalvoti ar atzinības rakstiem pagasta nozīmīgākie cilvēki uzņēmējdarbā un sabiedriskajā aktivitātē. Pasākumu kuplināja arī LNT šova "Dziedošās ģimenes" dalībnieki - Puncuļu ģimene no Rēzeknes. 20. novembrī vairāki JDK "Vīmyns" pārstāvji dosies atbalstīt Puncuļu ģimeni tiešraidē. Novēlam  Puncuļiem veiksmi.

Esiet savas dzimtenes patrioti un rūpējieties par Latvijas un Latgales labklājību! Ikkatrs no mums spēj valsti padarīt labāku.

Komentāri (0)   |   Skatīts: 1087x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Rudeņeigōs ōbeles stōsts priecē skatītājus


31.10.2011. | Rudeņeigōs ōbeles stōsts priecē skatītājus

29. oktobrī tautu deju dejotāji un folkloras kopu dziedātāji pulcējās Feimaņu kultūras namā, lai visi kopā izstāstītu Rudeņeigōs ōbeles stōstu. Man, kā kolektīva vadītājam, šis deju koncerts bija ļoti nozīmīgs, jo tas bija mans valsts pārbaudījums dejā, ko vērtēja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Deju un ritmikas programmas direktore Rita Spalva un lektore Sandra Vītola. Pēc žūrijas teiktā, koncerts bija noorganizēts ļoti labā līmenī, ko arī apliecina iegūtais vērtējums - izcili. Pasniedzēji novēlēja radošus sasniegumus arī turpmākajā darbībā un pie sasniegtā neapstāties. 
Paldies visiem dejotājiem un dziedātājiem, kuri bija kopā ar mums šajā koncertā, jo katrs no kolektīviem caur deju un dziesmu parādīja latgalisko sirsnību un mīlestību. Un kā redzams, šī sirsnība un mīlestība nonāca līdz skatītāju sirdīm, jo ovācijas koncerta laikā nebeidza sākties. Pateicības vārdus veltu arī visiem tiem cilvēkiem, kuri ar savu klātbūtni mūs pagodināja koncerta laikā un veltīja mums vienreizējus vārdus. Paldies Feimaņu pagasta pārvaldes vadītājai Anitai Verčinskai un kultūras nama vadītājai Ingrīdai Tjarvei par vārdos neizsakāmu atbalstu ikvienā lietā un vietā!
Īpašs paldies mana kolektīva "Vīmyns" dejotājiem, kuri uz skatuves burtiski staroja. Paldies visiem par ieguldīto darbu, jo tikai visi kopā mēs esam - spēks! Un deja ir - neuzvarams spēks!  Fotogalerija

Feimaņu KN JDK "Vīmyns" vadītājs
Guntis TjarvjaKomentāri (0)   |   Skatīts: 1575x         Ieteikt draugiem       TweetMe