Godalgota vieta XIX Jaunrades deju konkursa finālā


03.02.2015. | Deja „Začeits” iegūst II vietu XIX Jaunrades deju konkursa finālā Valmierā

2015. gada 24. janvārī Feimaņu pagasta KN jauniešu deju kolektīvs ”Vīmyns” devās uz Valmieru, kur notika XIX Jaunrades deju konkursa fināls. Tajā tika piedāvāti 37 latviešu dejas horeogrāfu jaundarbi. JDK „Vīmyns” izpildītā deja „Začeits” (Gunta Tjarvja horeogrāfija, tautas mūzika Ērika Zepa apdarē) pēc žūrijas vērtējuma ieguva godpilno II vietu.  Deja iepatikās arī tautas deju atbalsta biedrībai „Zemgaļi” un tās valdes loceklim Uldim Ozolam, kurš JDK „Vīmyns” vadītājam pasniedza Viļa Ozola „Zemgales deju ķēniņa” balvu par deju „Začeits”.
Jaunrades deju konkurss kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu dejas nozarē. Konkursa uzdevums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīga repertuāra izveidi Latvijas tautas deju kolektīviem, stimulēt horeogrāfus jaunrades darbam un sadarbībai ar komponistiem. XIX Jaunrades deju konkursa finālu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldības iestādi Valmieras kultūras centru.
Milzīgs paldies „Vīmyns” dejotājiem par to, ka dejas stāsts tika „aiznests” līdz žūrijai un skatītājiem. Sirsnīgs paldies Feimaņu pagasta pārvaldei un tās vadītājai Anitai Verčinskai par atbalstu un piedalīšanās nodrošināšanu nozīmīgajos kultūras pasākumos un konkursos Latvijā. Fotogalerija

Feimaņu pagasta KN JDK „Vīmyns”
vadītājs Guntis Tjarvja
Komentāri (0)  |   Skatīts: 7053x         Ieteikt draugiem       TweetMe
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ