Feimaņu KN JDK „Vīmyns” dibināšanas gads: 2008. gada 12. decembris.

Kolektīva nosaukuma „Vīmyns” skaidrojums: Nosaukums ir ņemts no vietas nosaukuma, jo agrāk Feimaņus dēvēja par Vīmynu. Savukārt vieta šādu nosaukumu ieguva pateicoties tam, ka Feimaņu pagastā dzīvoja daudz podnieku, kuri mālu mīcīja ar kājām, nostāsti vēsta, ka māls tika mīcīts ar vienu kāju. No vārdu „vīns” (viens) un „myna” (mīt) salikuma arī radās nosaukums „Vīmyns” (ar vienu kāju mīt). Tomēr dejojot mēs deju soļus minam ar abām kājām:).

Kolektīva deju grupa:

                                     no 12.10.2008. - 31.08.2011. - C grupa;

                                     no 01.09.2011. - B2 grupa.

Nodarbību vieta: Rēzeknes novads, Feimaņu pagasts, c. Feimaņi, "Klubs".

Mēģinājumu grafiks: katru piektdienu no plkst. 19.00 – 22.30.

Kolektīva vadītājs: Guntis Tjarvja.

Šobrīd kolektīvā dejo: puiši: Oskars Otikovs, Kārlis Taranda, Andris Rogovskis, Ervīns Vilcāns, Sergejs Gorins, Ēvalds Perss, Guntis Tjarvja, Mārtiņš Vilcāns. Meitas: Vita Ameļko, Daiga Otikova, Olita Kuksa, Arnita Tjarve, Ella Livdāne, Andra Struka, Laura Livdāne, Vija Struka.

Bijušie dejotāji: Sandis Stuburs, Gundega Leglere, Jurijs Sobinovs, Jānis Šņukuts, Ilze Otikova, Liāna Laizāne, Ilze Vindele, Liene Vindele, Jānis Pušļaks, Dainis Pušļaks, Diāna Pušļaka, Juris Rivčs, Mārīte Kuksa, Olga Kiviļša, Daiga Lindiša, Laura Kudrjavceva, Ivans Movševs, Lilija Smirnova, Mārtiņš Mazjānis, Inga Tjarve, Aļona Nikolajeva, Ilga Korniševa, Evita Labāne, Ilze Bojāre.

Īsi par kolektīvu: Deju nodarbības apmeklē 18 jaunieši. Dejotāji ir vecumā no 16 – 32 gadiem. Dejotāji šādā sastāvā dejo divus gadus. Dejas pieredze ir dažāda, citiem tas ir kaut kas jauns un iepriekš neizmēģināts, citiem ir pieredze. Šobrīd visi dejotāji pilnveido latviešu deju soļu izpildījumu. Mēģinājumi notiek 1 reizi nedēļā. Aktīvi tiek iestudētas latgaliešu tautiskās dejas un ar tām tiek priecēti gan vietējie iedzīvotāji, gan arī tiek ņemta dalība koncertos visā Latgales novadā. Kolektīva repertuārā ir tādas dejās kā „Zynu, zynu tāva sātu”, „Tautu mjaita”, „Pēc tolkys”, „Pynu, punu vainadzeņu”, „Ceiruļs” un arī citas. Ar šīm dejām skatītājiem vēlamies parādīt, ka Latgalē ir ļoti daudz karstasinīgas melodijas, kuru pavadībā var izdejot vienreizējas latgaliešu dejas.

MŪSU LOGO


 

Skatīts: 4387x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Atpakaļ