"Vīmyns" sasniegumi Pirmajā Latgales horeogrāfu konkursā


22.05.2011. | Pateicība par horeogrāfiju "Atjoju iz meitu pogolmu"

Veiksmīgi tika aizvadīts Pirmais Latgales horeogrāfu konkurss. No Rēzeknes novada uz konkursu pieteicās Feimaņu KN jauniešu deju kolektīvs „Vīmyns”, kurš uzstājās ar divām kolektīva vadītāja Gunta Tjarvja veidotajām horeogrāfijām: „Dzīd puiseits doncojūt” (tautas mūzika folkloras kopas „Ceiruļeits” apdarē) un „Atjoju iz meitu pogolmu” (tautas mūzika draugu folkloras kopas „Vīteri” apdarē).

Žūrija, kuras sastāvā bija Gaida Venta (deju skolotāja, bijusī deju kolektīvu virsvadītāja), Jānis Šķēle (deju skolotājs un horeogrāfs), Ināra Barišņikova (Daugavpils kultūras pasākumu organizatore) un Valdis Lauskis (Daugavpils Latgaliešu biedrības priekšsēdētājs), izvērtējot dejas, nolēma pasniegt pateicības rakstus par katra horeogrāfa labākajām horeogrāfijām, to skaitā bija arī „Vīmyns” izdejotā deja „Atjoju iz meitu pogolmu”. Tas patiesi priecē un stimulē darboties vēl cītīgāk un ar lielāku atdevi.

Kolektīvu „Vīmyns” patīkami pārsteidza Daugavpils Latviešu kultūras centra direktore Regīna Osmane, kura kolektīva vadītājam pasniedza īpašo balvu, atzīmējot, ka jūtas gandarīta par to, ka parādās jauni perspektīvi deju skolotāji, kuri ir apņēmības pilni veidot savas horeogrāfijas.

Cerams, ka šāds pasākums kļūs par tradīciju un katru gadu Latgales dejotāji un horeogrāfi atkal tiksies, lai skatītājus priecētu ar jaunām sava novada dejām.


Komentāri (0)  |   Skatīts: 5343x         Ieteikt draugiem       TweetMe
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ